O nas

Historia firmy TPD Jacek Frankowski – palety z certyfikatem ISPM 15

Przedsiębiorstwo Transport, Przetwórstwo Drewna Jacek Frankowski, znane również jako TPD Jacek Frankowski, zapoczątkowało swoją działalność 20 lipca 1992 r. Na początku zajmowało się głównie świadczeniem usług transportowych surowca drzewnego. Wraz z rozwojem gospodarki i wzmożonym zapotrzebowaniem na opakowania przedsiębiorstwo przekształciło profil swojej działalności na wyrób palet z certyfikatem.

Zakres działalności TPD Jacek Frankowski

Obecnie firma jest jednym z dystrybutorów palet z certyfikatem i zajmuje się wyłącznie produkcją gotowych wyrobów oraz prowadzi transport surowca na własne potrzeby. Pomimo tego faktu wyraz „transport” nie został usunięty z nazwy firmy, ze względu na rozpoznawalność marki, którą przedsiębiorstwo wypracowało w ciągu wielu lat. Dziś możemy powiedzieć, że jesteśmy dystrybutorem palet certyfikowanych, gdyż zajmujemy się wytwarzaniem palet z certyfikatami ISPM 15, a także spełniających innego rodzaju normy.

Ciągły rozwój firmy

W międzyczasie firma osiągnęła bardzo wysoki poziom sprzedaży oraz zatrudnienia na tle polskiej konkurencji, przerabiając ponad 100 tys. m³ drewna w skali roku. Stało się to wraz ze wzrostem zapotrzebowania na palety drewniane, rozszerzaniem rynków zbytu, budowaniem historii zakupów surowca drzewnego oraz ciężkiej pracy założycieli i pracowników.

Najwyższe standardy produkcyjne to dla nas priorytet

Firma posiada niezbędny dla zapewnienia konkurencyjności na rynku europejskim sprzęt oraz odpowiednie warunki do produkcji palet certyfikowanych. Mowa m.in. o komorach suszących oraz zastosowaniu środków zabezpieczających drewno. Dzięki zastosowaniu profesjonalnych metod przygotowania produktów do użytku mogą one otrzymać niezbędne certyfikaty. Mowa o normie ISPM 15, a także wytycznych dotyczących wymiarów zgodnych z EPAL. Umożliwia to transport międzynarodowy, obłożony często rygorystycznymi przepisami. Oferowane przez nas różnorodne palety z certyfikatem ISPM 15 wykonane z odpowiedniego gatunku drewna sprostają nawet sporych obciążeniom. Zawsze dbamy o zachowanie najwyższych standardów produkcyjnych, które mają bezpośredni wpływ na właściwości mechaniczne surowca. Drewno ISPM 15 pozwala natomiast na szerokie zastosowanie naszych palet.

Jako dystrybutor palet z certyfikatem realizujący zlecenie od wielu lat wiemy, co zrobić, by paleta spełniała wszelkie narzucone wymogi techniczne. Aby uzyskać certyfikat fitosanitarny ISPM 15, należy zabezpieczyć paletę drewnianą np. przed szkodnikami – termicznie bądź chemicznie. Z kolei certyfikat EPAL dotyczy jej standaryzowanych wymiarów. Tym sposobem oferujemy również palety EURO, produkowane według międzynarodowych wzorców. Wymiary takich certyfikowanych palet są zawsze zgodne z obowiązującymi wymogami, a zaopatrzenie nawet w dużą liczbę wyrobów drewnianych z certyfikatami nie stanowi dla nas problemu. Jako dostawca palet z certyfikatem współpracujemy z wszelkiej maści firmami, które zajmują się m.in. produkcją, transportem czy sprzedażą. Jednak inni dystrybutorzy palet certyfikowanych obecni na rynku nie są w stanie nam dorównać, jeśli chodzi o doświadczenie w produkcji.

0%
SATYSFAKCJA
0
PROJEKTÓW
0
GODZIN PRACY
0
ZADOWOLONYCH KLIENTÓW